Се ИЗДАВА СТАН во ЦЕНТАР за СТУДЕНТИ (60М2)
   
URL до огласот:
Промени Оглас
Цената е:
По Договор
Град:
Скопје
Број на соби:
3
Подрум:
Не
Површина (m2):
60
Кат:
4
Новоградба:
Да
Опременост:
Целосно опремен
Лифт:
Да
Теретен лифт:
Да
Тип:
Во станбена зграда
Цена: 1 eur.
приближно: 61 ден.
За огласот:
Број на огласот: 29506
Прегледи: 340
Додади во омилени
Прати до пријател
Печатење
Објавен: 08.08.18 18:34h
Истекува на: 08.08.23 17:33h
Пријавете злоупотреба!
Сподели:
Можност на плаќање:
• Готовина
Опрема Недвижности:
• ADSL
• ISDN
• Аларм
• Градска канал.
• Градски водовод
• Градско парно
• Домофон
• Имотен лист
• Кабловска
• Климатизатија
• Паркинг
• Сателитска
• Сите Дозволи
• Скара
Опис:
Се издава комплетно и модерно наместен стан со квадратура од 60м2 на 4кат од вкупно 5катови.Станот се наоѓа во Општина Центар, во најубавата и најпосакувана област позади Универзална Сала во непосредна близина на Улицата Партизански Одреди.Местото и локацијата е неспоредливо добра,во мирната и тивката средина на убавите подзадскриени улици на Центар кои се со дрва и зеленило.Зградата е во добра и исклучително функционална состојба,а објектот е со ГОДИНА НА ГРАДБА од 2012 што го прави или ја прави зградата речиси релативно нова/понова (ЗГРАДА).Исто така во прилог е да се има во предвид дека,(ЗГРАДАТА)е со многу силна и дебела изолација што ја прави во ЗИМСКИОТ ПЕРИОД - (ТОПЛА) а во ЛЕТНИОТ ПЕРИОД - (ЛАДНА)бидејќи е со цврсти и големи ЅИДОВИ/наједноставно кажано (ОБЈЕКТОТ) е ЦВРСТ.Пристапноста до основните и неопходните навики во секојдневниот живот како на пример:банки,маркети,кафулиња,факултети,продавници,трговски центри,автобуски станици е никогаш полесно достапна.Живеалиштето континуирано се одржува и реновира,а тоа е пракса после секое заминување на престојувателот/телите во станот.Греењетоенаструја,авоедноимаи КЛИМА-ИНВЕРТЕР УРЕДИ.Паркинг место (1) или (2) возможно е да се обезбедат.Лифт:Да.Клима:Да.Греење:Струја.Режиски Трошоци:За таа квадратура – нормални.ВАЖНО Е ДА СЕ НАПОМЕНЕ ДЕКА:Сметките на станот се следните:(вода,струја,интернет,кабловска,агенција за одржување на зградата) во превод = ПРОЛЕТ - 4 000ден,ЛЕТО - 4 500ден,ЕСЕН/ЗИМА - 6 000 ден.Цена:360ЕУРШифра:3078/1
Контакт:
E-mail до огласувачот:
Огласувач: Snezana
Град: Скопје
Телефон: 026140571 075489145 078366902
Вашето име:
Вашиот Email:
Порака:

Огласи од иста категорија