ПРОДАВАМ КУЌА ВО ПРЖИНО
 
URL до огласот:
Цената е:
По Договор
Град:
Скопје
Тип на куќа:
Самостојна
Катови:
Приземје + Кат
Број на соби:
6
Подрум:
Да
Површина (m2):
150
Година на изградба:
1980
Новоградба:
Не
Цена: 130.000 eur.
приближно: 7.969.000 ден.
За огласот:
Број на огласот: 29254
Прегледи: 130
Додади во омилени
Прати до пријател
Печатење
Објавен: 25.06.18 06:56h
Истекува на: 24.06.23 14:38h
Пријавете злоупотреба!
Сподели:
Можност на плаќање:
• Готовина
• Замена
Опрема Недвижности:
• Гаража
• Градска канал.
• Градски водовод
• Имотен лист
• Кабловска
• Климатизатија
• Паркинг
Опис:
Продавам куќа во Пржино кај последна 16 автобуска. Површина на цел плац е 300m2 , а куќата е на површина од 85m2 и се состои од приземје и кат, а целата станбена површина изнесува 150m2 . Горниот кат е со 2 спални, 1 купатило и пространа дневна со кујна и трпезарија, приземјето е со една спална, 1 купатило и дневна со трпезарија и кујна и гаража која исто така може да се приспособи за спална соба или друго. На горниот кат има плоча и извод за струја, вода и одвод, така да е погодно за надградба. По маркица може да се доградува уште 1 кат и поткровје и во сите правци да се прошири за 1m. Дворот е откупен и куќата е со целосна документација.
Маркица за градба е П+2+П

Цена по договор
Тел. 078/730-272 , 078/207-743
Контакт:
E-mail до огласувачот:
Огласувач: trnof
Град: Скопје
Телефон: 078207743
Вашето име:
Вашиот Email:
Порака:

Огласи од иста категорија