Се продава MacBook Air НАЈЈАКА КОНФИГУРАЦИЈА недостапна во Македонија
URL до огласот:
Промени Оглас
Тип на оглас:
Продавам
Цената е:
По Договор
Цена: 1.100 eur.
приближно: 67.430 ден.
За огласот:
Број на огласот: 27924
Прегледи: 49
Додади во омилени
Прати до пријател
Печатење
Објавен: 01.03.18 19:24h
Истекува на: 12.01.23 21:14h
Пријавете злоупотреба!
Сподели:
Можност на плаќање:
• Готовина
Опис:
Продавам Macbook Air 13'', купен пред година и пол и речиси некористен. Најјака достапна кофигурација која ја нема во продажба во Македонија.
- 2.2GHz dual-core Intel Core i7 (Turbo Boost up to 3.2GHz) with 4MB L3 cache
- 512GB of PCIe-based flash storage
- 8GB of 1600MHz LPDDR3
- Intel HD Graphics 6000
- Two USB 3 ports (up to 5 Gbps), Thunderbolt 2 port (up to 20 Gbps), MagSafe 2 power port, SDXC card slot, 3.5 mm headphone jack
- macOS 10.13 High Sierra

Контакт: АЛЕКСАНДРА 070/516-876
aleksandra.shushevska@gmail.com
Контактирајте по 17 часот
Контакт:
E-mail до огласувачот:
Огласувач: Александра
Град: Скопје
Телефон: 070/516-876
Вашето име:
Вашиот Email:
Порака:

Огласи од иста категорија