Volkswagen Tiguan
URL до огласот:
Промени Оглас
Тип на оглас:
Продавам
Цената е:
Фиксна
Марка:
VW
VW:
Tiguan
Гориво:
Бензин
Година:
2009
Километража:
100.000 - 149.999
Коњски сили (ks):
150
Зафатнина (cm3):
1400
Тип на погон:
4 х 4
Облик на каросерија:
Теренско возило (SUV - џип)
Врати:
4/5
Менувач:
Мануелен
Регистрирано до:
05/2011
Боја:
Црна
Прва регистрација:
2009
Старост:
Половно
Сочуваност:
Одлично
Цена: 10.500 eur.
приближно: 643.650 ден.
За огласот:
Број на огласот: 25430
Прегледи: 175
Додади во омилени
Прати до пријател
Печатење
Објавен: 03.04.17 11:50h
Истекува на: 03.04.22 11:50h
Пријавете злоупотреба!
Сподели:
Можност на плаќање:
• Готовина
Дополнителна Опрема:
• ABS
• Airbag
• ESP
• Алум. Фелни
• Гаражиран
• Гр. на седишта
• Ел. ретровизори
• Ел. стакла
• Клима
• Кожа
• Металик
• Паркинг Сензори
• Погон 4x4
• Резер. клуч
• Серво
• Централна Брава
Опис:
Volkswagen Tiguan 1.4 TSI 150ks
proizvedena 2009god. kupena i servisirana od Porshe Makedonija, ima pominato 125 000km, 4motion - 4x4, dvozonska klima, greaci na retrovizori, parking senzori napred i pozadi, folii na stakla, 4 letni gumi, 4 zimski gumi.registrirana so zelen karton do maj 2017
BEZ ZAMENI...
Контакт:
E-mail до огласувачот:
Огласувач: Marko
Град: Скопје
Телефон: 078284786
Вашето име:
Вашиот Email:
Порака:

Огласи од иста категорија
Цена: По Договор
Цена: По Договор
Цена: По Договор
Цена: По Договор
Цена: 408 eur.
Цена: 3700 eur.
Цена: 1 eur.
Цена: 850 eur.
Цена: 62 eur.
Цена: 8000 eur.