MERCEDES C 200 CLASSIC 2.2 CDI
   
URL до огласот:
Промени Оглас
Тип на оглас:
Продавам
Цената е:
По Договор
Марка:
Mercedes
Mercedes:
C Klasa
Гориво:
Дизел
Година:
2001
Километража:
250.000 - 299.999
Коњски сили (ks):
115
Зафатнина (cm3):
2148
Тип на погон:
Заден Погон
Облик на каросерија:
Лимузина
Врати:
4/5
Менувач:
Мануелен
Регистрирано до:
12/2011
Боја:
Сива
Прва регистрација:
2001
Старост:
Половно
Сочуваност:
Одлично
По Договор
За огласот:
Број на огласот: 16430
Прегледи: 37110
Додади во омилени
Прати до пријател
Печатење
Објавен: 13.11.13 11:51h
Истекува на: 18.08.18 10:49h
Пријавете злоупотреба!
Сподели:
Можност на плаќање:
• Готовина
Дополнителна Опрема:
• ABS
• Airbag
• ESP
• Автопилот
• Гаражиран
• Гр. на седишта
• Ел. ретровизори
• Ел. стакла
• Клима
• Ксенон Светла
• Металик
• Нов Увоз
• Резер. клуч
• Серв. Книшка
• Серво
• Сончев Покрив
• Спојлери
• Централна Брава
Опис:
Продавам MERCEDES C 200 CLASSIC 2.2 CDI.
Колата е со полна опрема:Климатроник двозонски мануелен, Темпомат, 6 степен менувач, SRS - систем за пролизгување, Bi - xenon фабрички со електрика, Електрика на прозори, 2 клуча со далечинско, Патен компјутер, Електрика на предни седишта, Греачи на предни и задни седишта, Подесувачки волан по висина и длабочина, Фабрично радио CD со команди на воланот, Фабрички сончев кров и многу друга опрема..... .
Колата е донесена со возење од Германија, во одлична состојба со мала потрошувачка.
РЕГИСТРИРАНА НА МК ТАБЛИЦИ ЦЕЛА ГОДИНА.

!!! БЕЗ ЗАМЕНИ !!!
Контакт:
E-mail до огласувачот:
Огласувач: Виктор
Град: Скопје
Телефон: 076455142
Вашето име:
Вашиот Email:
Порака:

Огласи од иста категорија
Цена: По Договор
Цена: По Договор
Цена: По Договор
Цена: По Договор
Цена: 408 eur.
Цена: 3700 eur.
Цена: 1 eur.
Цена: 850 eur.
Цена: 62 eur.
Цена: 8000 eur.