Сортирај по
Кучиња Скопје 19.02.2018 15:38 Број на огласот: 28263
Prodajem žensko štene nemačkog patuljastog špica-pomeranca, izuzetno malo i odlakano. Vakcinisano i revakcinisano i sa svim papirima. Otac uvezen iz Rusije. Sve informacije na +38163591506 (VIBER)
Кучиња Скопје 18.02.2018 20:01 Број на огласот: 28022
Štenci Velikog Šnaucera , oštenjeni 29.11.2017.   Roditelji;  otac: Cyrano Prima Fortis  HD-A (Gently Born Hugo Boss & Jamaica Sebastian Hogar) 3xJunior BOB,14 xCAC,2x  CACIB,1x BOG II,3 x CLUB W
Кучиња Берово 27.01.2018 09:59 Број на огласот: 28109
Здраво, имајте прекрасни англиски булдози на располагање на љубениот семеен дом. Школки се педигре certifate ќе дојде со info pack.pup е здравствено проверени mirochiped и имаше негово 1 vac vac.4 не
Кучиња Берово 27.01.2018 09:58 Број на огласот: 28108
Имаме зашеметувачки отпадоци на бурните француски булдози кои сега се подготвени да најдат таму засекогаш домови. Кученцата е одгледана во семеен дом со љубов. Тие се добро социјализирани и се користа
Кучиња Скопје 21.01.2018 12:25 Број на огласот: 28033
Prodajem muško štene nemačkog patuljastog špica-pomeranca, snežno bele boje, izuzetno malo i odlakano. Vakcinisano i revakcinisano i sa svim papirima. Otac uvezen iz Rusije. Sve informacije na +3
Кучиња Скопје 16.01.2018 17:52 Број на огласот: 28006
Rodeni 19.12 2017 rezerviraj si kucence 078354342
Кучиња Прилеп 11.01.2018 21:58 Број на огласот: 27912
Се продава Француска мини пудлица машка бела, вакцинирана и прочистена. Родена е на 04.11.2017 премногу е мил и идеален за чување во домашни услови.
Кучиња Скопје 21.12.2017 12:29 Број на огласот: 27844
Sibirski Haski štenci spremni za preuzimanje. Leglo je u perspektivi izložbeno i očekujem da štenci budu pravi predstavnici svoje rase. Pre preuzimanja štenci će biti vakcinisani i revakcinisani. tel
Кучиња Скопје 07.12.2017 21:55 Број на огласот: 27777
Чување и грижење на домашни миленици во вашите домашни услови , прошетки кога не сте дома или немате доволно време за грижа.На сите видови на животни , големо искуство со животни,Факултет по Ветеринар
Кучиња Битола 27.11.2017 00:12 Број на огласот: 27667
Машки и женски сини очи Сибирски ескини кученца за продажба, Машки и женски сибирски ескини кученца сини очи. ние имаме и машки и женски сибирски ескини кученца на располагање. тие се проверуваат за
€ 4
Кучиња Велес 21.11.2017 13:30 Број на огласот: 27621
rezervacija na rotwailer od sampionsko poteklo izlozben kvalitet okuceni na 03-11
€ 500
Кучиња Скопје 13.11.2017 19:47 Број на огласот: 27566
SHAR PEI stenci ostenjeni 16.09.2017 U leglu su dva muska i dva zenska steneta, jako su lepi, krupni sa dosta koznih nabora, crnim njuskama, od odlicnih roditelja. Za vise informacija : Mob +381
Кучиња Скопје 01.11.2017 18:51 Број на огласот: 27457
Prodavam 3 maski i 1 zensko kucenca sibirski samoyed stari 1 mesec! Za poveke informacii na 070-231-003
Кучиња Берово 30.10.2017 21:52 Број на огласот: 27415
"Stenci Velikog snaucera! Dva meseca stari! Odlicnog porekla, roditelji stabilnog karaktera, temperamentni, pravi predstavnici rase! Cena dogovor. Za vise info. kontakt! Zoran, Lazarevac 0658121394
По Договор
Кучиња Скопје 15.10.2017 18:53 Број на огласот: 27236
Барам лабрадорче, по можност црно, но не е услов. Мажјаче или женка, сеедно.
€ 150
Кучиња Скопје 14.10.2017 15:19 Број на огласот: 27232
Продавам малтезер машко стар 6 мес , со сите потребни вакцини , и стеканти навики за домашни услови , тел : 075 293 859
Кучиња Скопје 13.10.2017 12:23 Број на огласот: 27228
Bichon frise, na prodaju prelepe bebe od vrhunskih roditelja, odgajivacnice Angel of Silky Storm, rodjene 15.Jula 2017. Bebe su vakcinisane, ociscene od spoljnih i unutrasnjih parazita, odnegovani
Кучиња Скопје 13.10.2017 12:19 Број на огласот: 27227
Jorksir terijeri, na prodaju prelepi stenci odgajivacnice Angel of Silky Storm,rodjeni 01. Juna 2017. Bebe su vakcinisane, ociscene od spoljnih i unutrasnjih parazita, odnegovani sa puno ljubavi i pa
Кучиња Скопје 13.10.2017 12:15 Број на огласот: 27226
Kovrdzavi bison, na prodaju prelep muzjak, odgajivacnice Angel of Silky Storm,rodjen 27.11.2016. Decko je vakcinisan, ociscen od spoljnih i unutrasnjih parazita, odnegovan sa puno ljubavi i paznje, F
Кучиња Прилеп 20.09.2017 22:02 Број на огласот: 27059
Се продаваат кучиња од расата златен ретривер. Кучињата се со педигре, вакцинирани и прочистени. Можете да видите фотографии и од мајката и таткото на кучињата. Информации на телефон 075/694-990
Пребарување по број
SONAX